Projekty | architektura

Retail Park w Zawierciu

W Zawierciu na terenie poprzemysłowym zaprojektowaliśmy retail park składający się z 4 budynków usługowych oraz dwukondygnacyjnej galerii handlowej wraz z częścia biurową. Całość stworzona w spójnym założeniu zarówno bryłowym jak i elewacyjnym. Całe założenie wpisuje się w ciąg pieszy jednej z głównych ulic Zawiercia.

Budynek wielorodzinny w Myszkowie

Budynek wieolorodziny z parkingiem podziemnym oraz częścią usługową w parterze. Budynek zlokalizowany na wzgórzy z pięknym widokiem na miasto. Nowoczesna bryła z podkreśleniem horyzontalności budynku poprzez wyodrebnione w elewacji pasy z cegły klinkierowej.

Zespół budynków wielorodzinnych w Gliwicach Łabędy

Na działce w okolicach kompieliska miejskiego w Gliwicach stworzylismy kompleks trzech budynków wielorodzinnych z parkingami podziemnymi. Wąska, podłużna działka pozwoliła na stworzenie trzech indywidualnych brył o spójnym charakterze.  

Dom w Siemianowicach Śląskich

Budynek powstał poprzez połączenie dwóch brył budynku przenikających się wzajemnie. Grafitowej bryły budynku z dwuspadowym dachem z prostopadłościanami. Dzięki zaakcentowaniu brył różnymi materiałami wykończeniowymi, uwydatniliśmy ich wzajemną korespondencję. 

Budynki w zabudowie bliźniaczej w Gliwicach

W jednej z prestiżowych dzielnic Gliwice zaprojektowaliśmy budynki w zabudowie bliźniaczej. Nadaliśmy budynkom rezydencjonalny charakter. Połączenie grafitowego klinkieru z białym tynkiem nadaje bryle elegancję i szyk. 

Budynek wielorodzinny na osiedlu Sikornik w Gliwicach

Budynek wielorodzinny zlokalizowany na osiedlu Sikornik w Gliwicach. W parterze budynku zlokalizowane garaże dla mieszkańców. Ostatnia kondygnacja stanowią dwa mieszkania z zielonymi tarasami. Na pozostałych kondygnacjach mniejsze mieszkania z obszernymi balkonami.

Budynek wielorodzinny w zabudowie parkowej w Gliwicach

Budynek zlokalizowany jest w centralnej części Gliwic w okolicahc parku Chopina. Nowoczesna bryła z piaskowaca doskonale wpisuje się w rezydencjonalna zabudowę parkową. Budnek posiada 4 kondygnacje mieszkalne oraz garaż podziemny wraz z częścią basenową i salą fitnes. Ostatnia kondygnacja posiada tarsy zielone na dachu budynku.

Osiedle wielorodzinne w Będzinie

Osiedle wielorodzinne zlokalizowane w dzielnicy Będzina. Założenie projektowe stworzenia dziesięciu budynków w zabudowy kwartałowej z dziedzińcem w środku, w którym zorganizowana będzię strefa zieleni wraz z placami zabaw oraz parkingami. Budynki o prostej bryle z elementami drewna nie przytłaczają swą zabudową, wręcz nadają jej lekkości.

Budynek wielorodzinny w śródmieściu Gliwic

Budynek wielorodzinny położony w centralnej części Gliwic w zabudowie willowej. Nowoczesna bryła obłożona cegłą nadaje charakter miejski budynkowi. Przełamaniem bryły są dwa prostopadłościany wklejone w budynek obłożone płytami warstwowymi w szarym kolorze. Dach bezokapowy wykonany z blachy na podwójny rąbek.

Budynki w zabudowie szeregowej przy jeziorze Pogoria IV

Budynki w zabudowie szeregowej w rekreacyjnym terenie przy jeziorze Pogoria IV. Zaprojektowano 4 segmenty budynków w zwartej bryle przełamanej prostopadłościanami wklejonymi w budynek obłożonymi cegłą klinkierową. Dzięki temu nadano zabudowie nowoczesnego charakteru.

Budynek wielorodzinny w Skoczowie

Budynek wielorodzinny z częścią usługową w parterze. Dwie kondygnacje mieszkalne oferujące mieszkania. Prosta bryła rodzielona materiałami elewacyjnymi na część handlową i część mieszkalną. Dwie klatki w formie "szuflad" akcentują wejścia do strefy mieszkalnej.

Budynek biurowo-handlowy w Myszkowie

Budynek biurowo-handlowy zlokalizowany w centralnej części miasta. Dwie kndygnacje. Parter przeznaczony na część handlową, piętro zawiera pomieszczenia biurowe. Bryła budynku prostokreślna, wykończona cegłą oraz blachą.

Dom w Tworogu

Budynek w kształcie litery "L". Prosta bryła w "stodołowatej" bryle. Cała w naturalnych materiałach, drewno, kamień, szkło.

Hala magazynowo-produkcyjna

Budynek produkcyjny obuwia w Jaworzniku. Projektowany jako hala z dachem dwuspadowym z prznikającą bryłą prostopadłościanu wcinającego się w budynek. W części "prostopadłościanu" zlokalizowana część biurowa obsługująca budynek.

Dom jednorodzinny w Preczowie

Dom jednorodzinny w Preczowie. Zwarta bryła. Budynke dla dużej rodziny zaprojektowany w tradycyjnej bryle z użyciem naturalnych materiałów.

Przebudowa domu w Myszkowie

Przebudowa domu polegała na zmianie połaci dahcowej budynku z czterospadowego na dwuspadowy oraz dobudowanie akcentu w formie wiszącego prostopadłościanu i garażu.

Dom szkieletowy w Mysłowie

Budynek w szkieletowej, drewnianej konstukcji zaprojektowany w prostej bryle. Cały obłożony drewnem, wpisujący się w naturalne otoczenie.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Dom jednorodzinny w Krakowie. Dom połączony z garażem dwustanowiskowym oraz tarasem. Połączenie tradyjnych kaształtów domu z dachem dwuspaodwym z elementami geometrycznymi w postaci "kostek".

Dom jednorodzinny w Tarnowskich Górach

Zamysłem budynku było połączeniu budynku jednorodzinnego z częścią biurową klienta. Dzięki naturalnemu spadkowi na działce była możliwość zaprojektowania budynku na wielu płaszczyznach łącząc wszystkie funkcje. Dzięki temu garaż został "schowany" w części spadku, a na parterze zlokalizowana została część biurowo mieszkalna.

Budynek jednorodzinny w Poraju

Dom jednorodzinny w Poraju to przebudowa istniejącego budynku oraz jego rozbudowa o garaż i część mieszkalną. Wyburzone zostało piętro istniejącego budynku i zaprojektowano dach dwuspadowy oraz dwie bryły w postaci graniastosłupów. Dzięki temo powstał garaż oraz duży taras nad nim, jak i dodatkowe dwa duże pokoje mieszkalne. 

Zajazd w Częstochowie

Projekt zajazdu w formie swojeskiej agroturystyki. Tradycyjny układ z murem pruskim. Pokoje gościnne z lukarnami.