Projekty | architektura

Osiedle Villa Park

W Gliwicach zaprojektowaliśmy pierwsze zamknięte osiedle domów willowych. Etap pierwszy składa się z 24 domów w zbudowie bliźniaczej. Kolejny etap w trakcie projektowania. 

Budynek wielorodzinny z częścią handlową i parkingiem podziemnym w Gliwicach

Projektowany budynek wielorodzinny to drugi etap zespołu budynków w Gliwicach w dzielnicy Sikornik. Budynek 6 kondygnacyjny z usługami w parterze oraz parkingiem podziemnym.

Zespół trzech budynków dwu-lokalowych z garażami w tarnowskich Górach

Projekt zakłąda budoę trzech budynków w zabudowie szeregowej z mieszkaniami oraz garażmi, a wszystko w nowoczesnej bryle i dobrych materiałach.

Prywatny akdemik dla studentów medycyny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Stworzyliśmy projekt kompleksu nowoczesnych akademików dla studentów medycyny w Katowicach. Projekt zamknięty w prostej, minimalistycznej formie skłądający się z trzech powtarzalnych budynków.

Zespół budynków w zabudowie bliźniaczej w Gliwicach

W dzielnicy Gliwic Żerniki, na działce w cichej i zadrzewionej loaklizacji powstał zespół budynków w zabudowie bliźniaczej. Połaczenie dwóch brył tradycyjnej z dachem dwuspoadowym oraz prostopadłościana dał dobrą kompozycję wizualną budynków. Dzięki połączeniu brył układ funkcjonalny budynku został idealnie dostosowany dla rodziny pięcioosobowej. Dobre materiały elewacyjne oraz przyjazny charakter zabudowy idealnie wpisuje się w okolice. 

Osiedle szeregowe w Siemianowicach Śląskich

W cichym miejscu Siemianowic Śląskich w otoczeniu stawów zaprojektowaliśmy osiedle szeregowe składające się z pięciu budynków. W nowoczesnej bryle, funkcjonalne wnętrze daje niepowtarzalność zabudowy.

Retail Park w Zawierciu

W Zawierciu na terenie poprzemysłowym zaprojektowaliśmy retail park składający się z 4 budynków usługowych oraz dwukondygnacyjnej galerii handlowej wraz z częścia biurową. Całość stworzona w spójnym założeniu zarówno bryłowym jak i elewacyjnym. Całe założenie wpisuje się w ciąg pieszy jednej z głównych ulic Zawiercia.

Budynek wielorodzinny w Myszkowie

Budynek wieolorodziny z parkingiem podziemnym oraz częścią usługową w parterze. Budynek zlokalizowany na wzgórzy z pięknym widokiem na miasto. Nowoczesna bryła z podkreśleniem horyzontalności budynku poprzez wyodrebnione w elewacji pasy z cegły klinkierowej.

Zespół budynków wielorodzinnych w Gliwicach Łabędy

Na działce w okolicach kompieliska miejskiego w Gliwicach stworzylismy kompleks trzech budynków wielorodzinnych z parkingami podziemnymi. Wąska, podłużna działka pozwoliła na stworzenie trzech indywidualnych brył o spójnym charakterze.  

Dom w Siemianowicach Śląskich

Budynek powstał poprzez połączenie dwóch brył budynku przenikających się wzajemnie. Grafitowej bryły budynku z dwuspadowym dachem z prostopadłościanami. Dzięki zaakcentowaniu brył różnymi materiałami wykończeniowymi, uwydatniliśmy ich wzajemną korespondencję. 

Budynki w zabudowie bliźniaczej w Gliwicach

W jednej z prestiżowych dzielnic Gliwice zaprojektowaliśmy budynki w zabudowie bliźniaczej. Nadaliśmy budynkom rezydencjonalny charakter. Połączenie grafitowego klinkieru z białym tynkiem nadaje bryle elegancję i szyk. 

Budynek wielorodzinny na osiedlu Sikornik w Gliwicach

Budynek wielorodzinny zlokalizowany na osiedlu Sikornik w Gliwicach. W parterze budynku zlokalizowane garaże dla mieszkańców. Ostatnia kondygnacja stanowią dwa mieszkania z zielonymi tarasami. Na pozostałych kondygnacjach mniejsze mieszkania z obszernymi balkonami.

Budynek wielorodzinny w zabudowie parkowej w Gliwicach

Budynek zlokalizowany jest w centralnej części Gliwic w okolicahc parku Chopina. Nowoczesna bryła z piaskowaca doskonale wpisuje się w rezydencjonalna zabudowę parkową. Budnek posiada 4 kondygnacje mieszkalne oraz garaż podziemny wraz z częścią basenową i salą fitnes. Ostatnia kondygnacja posiada tarsy zielone na dachu budynku.

Osiedle wielorodzinne w Będzinie

Osiedle wielorodzinne zlokalizowane w dzielnicy Będzina. Założenie projektowe stworzenia dziesięciu budynków w zabudowy kwartałowej z dziedzińcem w środku, w którym zorganizowana będzię strefa zieleni wraz z placami zabaw oraz parkingami. Budynki o prostej bryle z elementami drewna nie przytłaczają swą zabudową, wręcz nadają jej lekkości.

Budynek wielorodzinny w śródmieściu Gliwic

Budynek wielorodzinny położony w centralnej części Gliwic w zabudowie willowej. Nowoczesna bryła obłożona cegłą nadaje charakter miejski budynkowi. Przełamaniem bryły są dwa prostopadłościany wklejone w budynek obłożone płytami warstwowymi w szarym kolorze. Dach bezokapowy wykonany z blachy na podwójny rąbek.

Budynki w zabudowie szeregowej przy jeziorze Pogoria IV

Budynki w zabudowie szeregowej w rekreacyjnym terenie przy jeziorze Pogoria IV. Zaprojektowano 4 segmenty budynków w zwartej bryle przełamanej prostopadłościanami wklejonymi w budynek obłożonymi cegłą klinkierową. Dzięki temu nadano zabudowie nowoczesnego charakteru.

Budynek wielorodzinny w Skoczowie

Budynek wielorodzinny z częścią usługową w parterze. Dwie kondygnacje mieszkalne oferujące mieszkania. Prosta bryła rodzielona materiałami elewacyjnymi na część handlową i część mieszkalną. Dwie klatki w formie "szuflad" akcentują wejścia do strefy mieszkalnej.

Budynek biurowo-handlowy w Myszkowie

Budynek biurowo-handlowy zlokalizowany w centralnej części miasta. Dwie kndygnacje. Parter przeznaczony na część handlową, piętro zawiera pomieszczenia biurowe. Bryła budynku prostokreślna, wykończona cegłą oraz blachą.

Dom w Tworogu

Budynek w kształcie litery "L". Prosta bryła w "stodołowatej" bryle. Cała w naturalnych materiałach, drewno, kamień, szkło.

Hala magazynowo-produkcyjna

Budynek produkcyjny obuwia w Jaworzniku. Projektowany jako hala z dachem dwuspadowym z prznikającą bryłą prostopadłościanu wcinającego się w budynek. W części "prostopadłościanu" zlokalizowana część biurowa obsługująca budynek.

Dom jednorodzinny w Preczowie

Dom jednorodzinny w Preczowie. Zwarta bryła. Budynke dla dużej rodziny zaprojektowany w tradycyjnej bryle z użyciem naturalnych materiałów.

Przebudowa domu w Myszkowie

Przebudowa domu polegała na zmianie połaci dahcowej budynku z czterospadowego na dwuspadowy oraz dobudowanie akcentu w formie wiszącego prostopadłościanu i garażu.

Dom szkieletowy w Mysłowie

Budynek w szkieletowej, drewnianej konstukcji zaprojektowany w prostej bryle. Cały obłożony drewnem, wpisujący się w naturalne otoczenie.

Dom jednorodzinny w Krakowie

Dom jednorodzinny w Krakowie. Dom połączony z garażem dwustanowiskowym oraz tarasem. Połączenie tradyjnych kaształtów domu z dachem dwuspaodwym z elementami geometrycznymi w postaci "kostek".

Dom jednorodzinny w Tarnowskich Górach

Zamysłem budynku było połączeniu budynku jednorodzinnego z częścią biurową klienta. Dzięki naturalnemu spadkowi na działce była możliwość zaprojektowania budynku na wielu płaszczyznach łącząc wszystkie funkcje. Dzięki temu garaż został "schowany" w części spadku, a na parterze zlokalizowana została część biurowo mieszkalna.

Budynek jednorodzinny w Poraju

Dom jednorodzinny w Poraju to przebudowa istniejącego budynku oraz jego rozbudowa o garaż i część mieszkalną. Wyburzone zostało piętro istniejącego budynku i zaprojektowano dach dwuspadowy oraz dwie bryły w postaci graniastosłupów. Dzięki temo powstał garaż oraz duży taras nad nim, jak i dodatkowe dwa duże pokoje mieszkalne. 

Zajazd w Częstochowie

Projekt zajazdu w formie swojeskiej agroturystyki. Tradycyjny układ z murem pruskim. Pokoje gościnne z lukarnami.